11. 7. 2015

Ostrov lhářů (We Were Liars) | recenze

Báječná rodina Sinclairových.
Soukromý ostrov.
Velice bystrá dívka, se kterou
je něco v nepořádku.
Skupina čtyř přátel — Lhářů —,
jejichž přátelství začne být destruktivní.
Revoluce. Nehoda. Tajemství.
Lži a další lži.
Pravá láska.
Pravda.
- oficiální anotace z goodreads

V této recenzi nenajedete žádné spoilery a doporučuji vám, abyste si ani žádné nehledali, protože věřte, že když ani nebudete pořádně vědět, o čem kniha je, čtení si užijete mnohem víc... 
Tato kniha patří do žánru young adult, ale je to něco úplně jiného, než jsem kdy četla. Je to zvláštní kniha vyvolávající pocit, jako by jste byli ve snu, ale přitom nejste. Nebo vám lžu?

Během čtení této knihy se vám několikrát změní pohled na věc. 
Ze začátku vám bude připadat, že hlavním motivem knihy jsou peníze, bohatství, perfekcionalismus, dokonalá rodina... A za chvíli už to tak úplně není. 
Ze začátku vám bude připadat, že to je skoro jako telenovela, ale ono to tak není. 
Ze začátku vám bude připadat, že je tam velké množství postav, že je to trochu nuda a trochu o ničem, ale po dočtení to uvidíte úplně jinak. 

Jak už jsem psala na začátku, neplánuji tady psát úplně přesně, o čem je tato kniha. Pokud to potřebujete mermomocí vědět, tak si to najděte, ale podle mě uděláte nejlíp, když tomu pro jednou nebudete věnovat pozornost a začnete číst.

Ostrov lhářů je jedinečná kniha a myslím, že jsem ještě podobnou nečetla, ani dlouho číst nebudu. I když měla chvilky, kdy mi nepřišla tolik záživná nebo kdy mi chování některých postav přišlo trochu nesmyslné, když ji vezmu jako celek, byla to tak zvláštní kniha, že to s ní musíte alespoň zkusit. Možná se vám bude líbit a možná ne, ale pevně doufám, že ano. Když si to potom totiž všechno dáte dohromady, dojde vám hodně věcí. Hlavně vás ale tato kniha zanechá úplně bez dechu. A obdivuji autorku, že dokázala napsat něco takového, že se jí v hlavě zrodil takový nápad. 

4/5


Ostrov lhářů vydalo nakladatelství Host v dubnu 2015.
V originále kniha vyšla pod názvem We Were Liars v květnu 2014. 
Kniha nepatří do žádné série a má 264 stran.


Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji Vám za komentáře. :)